Pijavica lekárska je veľmi náročná na podmienky, v ktorých žije. Je preto veľmi dôležité, aby sa počas prepravy zabezpečil čo najlepší komfort pijavice lekárskej a zároveň, aby sa doručenie skrátilo na nevyhnutne dlhú dobu prepravy.

Cenu poštovného a balného môžeme rozdeliť na dve časti.

Poštovné podľa aktuálneho cenníka slovenskej pošty stojí 6 €. Využívame službu expres kuriér, ktorá garantuje doručenie do druhého dňa kdekoľvek na Slovensku. Zároveň má táto služba výhodu, že Vám kuriér zavolá a dohodne s Vami čas, kedy Vám zásielku priamo domov dovezie. Táto služba je dobrá pre Vás a takisto aj pre pijavice lekárske.

Cena balného je v rozmedzí od 4 € do 6 € podľa toho, aký materiál sa použije. Na prepravu pijavíc používame termosky, ktoré udržujú teplotu, a sú vodotesné. Pijavica lekárska nepotrebuje kyslík a termoska je ideálna nádoba na jej prepravu. Termosku ďalej zabalíme do potravinárskej fólie, pre prípad netesností a túto potom vložíme do bublinkovej obálky veľkého formátu. Takto pripravenú zásielku odvezieme na poštu, kde sa zásielka zaregistruje a odošle.

Celý proces je pomerne nákladný a časovo náročný, no zatiaľ nám po ceste neuhynula ani jedna pijavica.

Pre klientov, ktorí si pijavice objednávajú pravidelne poskytujeme možnosť nám termosku alebo termosky poslať späť a ich cenu odčítavame z celkovej ceny zásielky.

Ak chceme pijavicu lekársku využívať pre samoliečbu, je dôležité aby bola doručená zdravá a v dobrej kondícii.