Pijavica lekárska je veľmi náročná na podmienky, v ktorých žije. Je preto veľmi dôležité, aby sa počas prepravy zabezpečil čo najlepší komfort pijavice lekárskej a zároveň, aby sa doručenie skrátilo na nevyhnutne dlhú dobu prepravy.

Cenu poštovného a balného môžeme rozdeliť na dve časti.

Poštovné podľa aktuálneho cenníka slovenskej pošty stojí 6,60 €. Využívame službu expres kuriér, ktorá garantuje doručenie do druhého dňa kdekoľvek na Slovensku. Zároveň má táto služba výhodu, že Vám kuriér zavolá a dohodne s Vami čas, kedy Vám zásielku priamo domov dovezie. Táto služba je dobrá pre Vás a takisto aj pre pijavice lekárske.

Cena balného je v rozmedzí od 5 € do 7 € podľa toho, aký materiál sa použije. Na prepravu pijavíc používame špeciálne termostatické balenie, ktoré udržuje teplotu, a je vodotesné.  Takto pripravenú zásielku odvezieme na poštu, kde sa zásielka zaregistruje a odošle.

Celý proces je pomerne nákladný a časovo náročný. Vývoj funkčného balenia trval viac ako dva roky a v súčasnej podobe garantuje potrebnú kvalitu a vhodné podmienky pre prepravu pijavíc formou balíkovej zásielky.

Ak chceme pijavicu lekársku využívať pre samoliečbu, je dôležité aby bola doručená zdravá a v dobrej kondícii.