O nás

V roku 2011 bolo na Slovensku založené občianske združenie, ktorého cieľom je propagácia hirudoterapie, teploliečby (tzv. Ruská baňa) a tradičného umenia Wing Chun.

Občianske združenie na Slovensku združuje viac ako 50 členov, z rôznych Slovenských miest. Pravidelne organizuje ozdravné semináre zamerané na tradičnú medicínu školy Wing Chun Kuen Phai. Videogalériu si pozrite tu: videogaléria.

Kto stojí za projektom Hirudoterapia.sk?

Miroslav Kasan

vedúci projektu, predseda občianskeho združenia, praktikujúci a certifikovaný hirudoterapeut, masér, inštruktor tradičnej školy Wing Chun Kuen Phai

Krátko o mne: Narodil som sa v roku 1979 a až do dnešného dňa môžem v krátkosti svoj život opísať ako veľmi zaujímavú cestu k poznaniu. Vďaka dlhoročnej práci v cestovnom ruchu som mal možnosť poznávať západné a východné kultúry, takzvane z prvej ruky a stretávať sa so zaujímavými ľuďmi. Prešiel som pol sveta, aby som poznal a predovšetkým pochopil, že moje miesto je tam, kde som sa narodil. Do sveta som odišiel, obrazne povedané, ako chudák – holý a bosý a dlhých 13 rokov som naberal skúsenosti, ktoré dnes predávam ďalej, no zároveň neustále pokračujem vo vlastnom rozvoji a učení sa. Po svojom návrate na Slovensko sa prevažne venujem učeniu a predávaniu poznania tradičnej školy Wing Chun Kuen Phai, ktorej som posväteným učeníkom a zároveň rozvoju tradičnej školy Wing Chun Kuen Phai.

Verím, že za pár rokov postavíme ozdravné a školiace centrum tradičnej medicíny.

Špecializujem sa na:

– liečbu pijavicou lekárskou
– zdravotné masáže
– teploliečbu
– profylaktické procedúry
– zdravotné cvičenia Či Kung
– psychofyzické cvičenia ZEN
– čistenie organizmu

Kristína Kasanová 

praktikujúci hirudoterapeut, školiteľ, manažér

Krátko o mne: Po dokončení vysokej školy obchodnej so zameraním na manažment, ktorú som absolvovala v Prahe, sme sa s manželom presťahovali na Slovensko, odkiaľ manžel pochádza. Som pôvodom z Ukrajiny a od detstva do dnes sa venujem pestovaniu a zberu byliniek a aj kvetín. Mám rada prírodu.

Na Slovensku pomáham manželovi v jeho aktivitách a ako členka občianskeho združenia prispievam k rozvoju tradičnej školy Wing Chun Kuen Phai.

Špecializujem sa na:

– liečbu pijavicou lekárskou
– liečbu bylinkami