Pijavice lekárske v kozmetike

Že pijavice pomáhajú v medicíne je známe už veľmi dlhú dobu, od staroveku bolo púšťanie žilou považované za vysoko účinnú liečbu pre mnoho chorôb. Nemenej zrejmé je, že hirudoterapia je veľmi účinná aj v oblasti kozmetiky, aj keď v tejto oblasti jej pripadá oveľa menšia pozornosť. Je to veľmi zvláštne, pretože kozmetika je stále na vzostupe a prežíva skutočný boom v popularite. Často sú ľudia ochotný jesť hrste piluliek a dokonca ísť pod nôž , pričom si ani neuvedomujú oveľa jednoduchšie a nemenej účinné metódy.
Pijavice skutočne prispievajú k zlepšeniu stavu ľudskej kože a je to celkom pochopiteľné. Koniec koncov, pijavice odstraňujú stagnujúcu krv, ktorá zlepšuje krvný obeh a lymfatickú drenáž, čo má veľmi pozitívny účinok na kožu. Špeciálne enzýmy slín pijavíc vynikajúco odstraňujú cievne kŕče, čo tiež veľmi prispieva k omladnutiu.
Navyše tým, že sa zlepšuje prietok krvi, zlepšuje sa funkcia mikrocirkulácie, a to je práce tá časť obehového systému je zodpovedná za výmenu živín medi krvou a telesnými bunkami. A to už priamo prispieva k zlepšeniu kože. Pri tomto procese sa aktivuje krvný obeh, zlepšuje sa tzv. tkaninové dýchanie a kože je schopná lepšie absorbovať požadované látky z kyslíka. Výsledkom je, že koža sa stáva pružnejšia, získava jednotný tón a zdravú farbu.