Ako prekonať strach z pijavice lekárskej

Ako prekonať strach z pijavice lekárskej

Zo skúseností môžem povedať, že pocity strachu a odporu zo slizkého živočícha už pri prvej terapii prakticky tak na 99 % prejdú a po niekoľkých procedúrach ľudia zatúžia brať pijavice do rúk, prestávajú sa ich báť, dokonca sa im začnú prihovárať, vymýšľať im mená a podobne.
V prípade, že sa u človeka prejavujú tieto alebo im podobné problémy, odporúčam absolvovať školenie, kde mu skúsený hirudoterapeut vysvetlí všetko, čo sa týka pijavíc lekárskych. Ako sa o ne starať, ako pripraviť miesto na priloženie, ako pijavicu priložiť, ako ošetrovať ranu a tak ďalej. Ale predovšetkým mu vysvetlí, ako sa pijavica lekárska správa, na čo si dávať pozor, a že sa jej v skutočnosti naozaj netreba báť.

Ak sa bojíme pijavice lekárskej, máme strach ju zobrať do rúk, obávame sa, že nás pohryzie či nám je len nepríjemné sa jej priamo dotýkať, tak tento problém pomerne spoľahlivo odstraňujú chirurgické rukavice, ktoré si pred manipuláciou natiahneme. Môžeme tak s pijavicou lekárskou manipulovať bez priameho kontaktu s rukami. Pijavica lekárska neprehryzne chirurgické rukavice, respektíve nemá dôvod, aby sa do nich zahryzovala, nevoňajú jej ako ľudská pokožka. A v rukaviciach máme dostatok času na všetky kroky, ktoré plánujeme s pijavicou vykonať.