Celulitída, zvíťazí vždy a všade! Alebo vďaka pijaviciam nie?

Celulitída je jeden z najčastejších problémov planéty ženskej populácie. Existuje mnoho spôsobov ako proti nej bojovať. Poznáme masáže a najrôznejšie krémy a dokonca aj špeciálne vitamíny. To je jediný dôvod prečo moderné ženy zabúdajú na staré, ale osvedčené spôsoby ako sa zbaviť celulitídy – hirudoterapiu, čiže liečbu pijavicami.
Ako viete, tieto malé bytosti v priebehu sania krvi, vypúštajú do krvi okolo stovky enzýmov. Na naše problémy nás zaujímajú hlavne dve: hyaluronidáza a lipáza. Tieto enzýmy pomáhajú rozkladať tuk, ktorý je v skutočnosti hlavnou príčinou tejto nenávidenej celulitídy. Okrem toho, že látky obsiahnuté v slinách pijavíc, ktoré vypúšťa pri uhryznutí, spevňujú kožu, pomáhajú aj obnoviť prietok krvi v kapilárach. Koža sa stáva hladká, tónovaná a zamatová na dotyk.
Radi by sme tiež poznamenali, že vďaka pijaviciam sa vyliečili najpokročilejšie formy tohto problému. Ale nebežte hneď do lekárne po pijavice. Pijavice totiž nemusia byť nutne aplikované na problémové oblasti. Len kvalifikovaný odborník vyberie tie oblasti, ktoré budú účinok liečby s pijavicami maximalizovať.
Okrem toho, odporúčame vám popri sedeniach držať diétu, ktorá vylučuje všetky mastné a ťažké jedlá. Ideálne je jesť ovocie a zeleninu, rovnako ako zrná bohaté na vitamíny. prajeme harmóniu a krásu vašich nôh!