Alkoholizmus, liečba alkoholizmu a hirudoterapia?

Hirudoterapia je terapia pijavicami. Je to jedna z najstarších, časom preverených metód medicíny! Už v dávnych dokumentoch nájdeme dôkaz, že napríklad múdra Kleopatra sa pomocou pijavíc vyliečila z vážnej choroby. V 19., nie tak vzdialenom storočí, Rusko predalo 27 miliónov pijavíc a ich pomoc využívali roľníci, jemné dámy aj kráľovské osobnosti. Paradoxne, v súčasnosti sa hirudoterapia považuje za progresívny trend modernej medicíny. Prečo teraz, keď je medicína vyzbrojená takým nespočetným množstvom liekov, veríme znovu v tieto „povery“? Pretože hirudoterapia má ohromné účinky a prakticky žiadne vedľajšie účinky. Príroda sama o sebe „tvárou v tvár pijaviciam“ chráni človeka pred nimi.

Hirudoterapia pomáha s veľkým počtom ochorení a môže zachrániť od operácie a často je to jediný nástroj, ktorý pomáha pacientom pri: endometrióze, maternicových myómoch, hemoroidoch, varixoch, tromboflebitíde či cystách na vaječníkoch, atď.

Ak trpíte depresiou alebo ste v strese, máte znížený výkon pamäte, či máte bolesti hlavy „po opici“ alebo len potrebujete rýchlo obnoviť svoje sily a byť fit na skúšku? Využite hirudoterapiu!

Hirudoterapia je účinná aj v urológii, pri poruchách potencie, prostaty, ochorení obličiek, sekundárnej neplodnosti u mužov. S veľkým úspechom sú pijavice používané aj na kozmetické účely: na celulitídu, vrásky, jazvy, mladícke akné, atď. Pijavice pomáhajú vyliečiť akné, odreniny, pyodermiu, dermatózy, lupienku, atopickú dermatitídu, ekzém či sklerodermiu. Liečba pijavicami pomáha tiež pri nespavosti, bolesti hlavy, závratoch, nervozite a migréne, neuritíde sluchového nervu, reumatizme, reumatickej artritíde, artríde, osteoartíde a léziách kostí a kĺbov po poranení.

Hirudoterapia je účinná pri liečbe chronických zápalových procesoch maternice, mastitídy, kolpitov, ovariálnych dysfunkcií, menopauzálnych symptómov, menštruačných poruchách. Pomáha liečiť a predchádzať komplikáciám spôsobených zápalom prídavky alebo potratom.

Terapia pijavicami pomáha aj pri mnohých kardiovaskulárnych a pľúcnych chorobách: vysokom tlaku, ateroskleróze, angíne, CHD, bronchiálnej astme, bronchitíde, fibróze. terapia pijavicami sa tiež úspešne používa na prevenciu mŕtvice a srdcového infarktu.

Hirudoterapia zmierňuje zápchu a brušné zrasty, cholecystitídu, žlčové kamene, zápal žalúdka, zápal pankreasu, zápal hrubého čreva, zápal dvanástnika, cirhózu pečene, biliárnu dyskinézu a iné ochorenia pečene, rovnako ako pri metabolických ochoreniach: obezite, diabetes. Pijavice ošetrujú aj zápal prínosných dutín, zápal stredného ucha, významne pomáhajú s modrinami, zlomeninami a zmierňujú opuch.

Kontraindikácie pri liečbe pijavicami môžu nastať pri poruche koagulačného systému krvi (hemofília), malígnych ochoreniach a tehotenstve.